MENU
Úvod Virt. prehliadka Kontakt

Predaj bicyklov

Pred kúpou nového bicykla je potrebné správne sa rozhodnúť a premyslieť ,ktorý z množstva typov je pre vás ten správny. Dôležité je hlavne v akom teréne ho budete používať . V dnešnej dobe je na trhu veľké množstvo bicyklov , takže si určite vyberiete vhodný priamo pre vás.

Predaj bicyklov je náročná záležitosť, ale sme tu pre vás pripravení vám poradiť,  pretože pri jeho výbere treba zvážiť všetko. Od vášho pohodlia , cez terén v akom ho budete používať až po veľkosť rámu , ktorá sa určuje podľa výšky zákazníka.

Poďme sa teda zamerať na rôzne typy bicyklov a ich výhody a využitie.

Horské bicykle

Sú azda najpopulárnejšie bicykle , vhodné pre nadšencov jazdy v teréne, prevažne mimo bežnej cestnej komunikácie . Pre jazdu v ľahkom teréne je vhodné zvoliť si model v základnej výbave. No naopak v náročnom teréne je potrebné vybrať lepšie technicky vybavený model , čomu zodpovedá aj jeho cena. Horský bicykel je taktiež možné použiť aj na cestu , ale pre svoju konštrukciu a typ pneumatík použitých na týchto bicykloch nie je jazda taká efektívna.

Krosové bicykle

Toto sú bicykle určené ako na cesty , tak aj to terénu. Pokiaľ jazdíte najviac na poľných , lesných a inak spevnených komunikáciách je to to pravé pre vás. Je možné užívať tento druh bicykla aj v náročnejších terénoch  , no neodporúča sa dlhodobo. Je určený priamo na cykloturistiku , preto je celá konštrukcia ránu prispôsobená pohodlnejšiemu a narovnanejšiemu sedu jazdca.

Touringové bicykle

Tieto bicykle sú určené hlavne na spevnené komunikácie . Nie je vôbec vhodné používať ich v akomkoľvek náročnejšom teréne. Je vhodné ich použiť ako dopravný prostriedok vďaka svojmu vybaveniu ako sú blatníky, osvetlenie, nosič atď.

Cestné bicykle

Vďaka názvu ihneď pochopíte o aký typ ide. Tieto bicykle sú určené na športovú jazdu na cestách.

BMX a Freestyle bicykle

Tu platí, že na nich nie je vhodné ísť na dlhšiu vzdialenosť. Sú výlučne určené pre uzavreté kruhy a uzavreté priestranstvá určené práve pre tento typ bicyklov.

Zjazdové bicykle

Tieto typy si častokrát zamieňame práve s horským bicyklom s odpruženou vidlicou a odpruženou zadnou stavbou. Avšak vidlice tohto bicykla dosahujú ďaleko vyššie zdvihy a preto sú určené na jazdu z kopca vo veľmi náročnom teréne.

Na záver jedna obrovská výhoda bicyklov je ,že nežerú naftu ani benzín a prospievajú vášmu zdraviu.

Partneri

© 2020 tanadsport.sk All rights reserved | Design by Wstechnology