MENU
Úvod Virt. prehliadka Kontakt

Predaj Lyží

Rozhodli ste sa zainvestovať do nových lyží? Predaj lyží v dnešnej dobe je náročnejší ako si mnohý myslia ,pretože ponuka rastie neustále. Pokiaľ nemáte na blízku profesionálneho predajcu lyží, je ľahké sa v tomto hľadaní stratiť.

Ako si teda vybrať správne?

 

Bezpečnosť, pohodlie a pôžitok, to sú hlavné charakteristiky, ktoré očakávame pri lyžovaní.  Nie je však ľahké kupovať nový pár , pretože je nemožné si ho vyskúšať hneď v realite. Vďaka rozvoju technológií vo výrobe, je málo pravdepodobné ,že si zakúpite zlé lyže.  Preto si treba určiť, aký “typ lyžiara” ste.

Typ lyžiara má niekoľko špecifických kritérií : úroveň techniky a pravidelnosť lyžovania,  použitie (na akom svahu budete lyžovať) , ďalej sú to výška a váha lyžiara ako aj jeho pohlavie.

Typ lyžiara :

Ak ste začiatočník , čiže ste ešte nelyžovali  vôbec , alebo málo, základné pohyby sú ešte pre vás problém , učíte sa zvládať oblúky a lyžujete na  ľahkých (modrých ) svahoch. Sú teda vhodné pre vás lyže nenáročné  a cenovo dostupné.

Ste stredne pokročilý, čo znamená ,že už zvládate oblúky a zlyžujete takmer všetky svahy a chceli by ste sa dostať ešte ďalej? Pre vás sú tu lyže evolutívne a komfortné.

Pokročilý lyžiar je už niekoľko sezón na svahu. Na svahu si je istý a zvláda oblúky, striedanie polomerov a začína si užívať carving. Pre nich sú tu lyže hlavne výkonné a komfortné.

Expert  sa vyznačuje hlavne zvládaním oblúkov aj vo veľkej rýchlosti na svahu. Dokáže plynule lyžovať na akejkoľvek zjazdovke , ale aj mimo nej na akomkoľvek snehu. Tým pádom sú pre neho vhodné veľmi výkonné lyže.

Typ terénu :

Na zjazdovkách , ktoré sú upravované a sú vhodné pre rekreačných lyžiarov , ktorí si chcú pohodlne a bez akýchkoľvek problémov užívať lyžovanie.

Odporúčame lyže v oblasti viazania úzke , široké špičky pre lepší štart do oblúka a krátka dĺžka pre zníženie vibrácií.

All Mountain , je typ pre milovníkov snehu , vo všetkých podobách , či už je to prašan, tvrdý alebo mäkký sneh.

Odporúčame lyže ľahké a hlavne bezpečné vo všetkých terénoch. Šírka v oblasti viazania by mala byť priemerne 80mm. V porovnaní s lyžami na zjazdovky môže byť špička o čosi dlhšia, kvôli lepšej reakcii na mäkkom snehu.

Freeride, pre nadšencov prašanu, ktorí väčšinou lyžujú mimo zjazdoviek .

Odporúčame lyže, so šírkou viazania nad 90 mm a dlhou a širokou špičkou pre jazdu v prašane.

Freestyle, pre fanúšikov snowparkov, ktorí radi skáču a skúšajú nové triky sa odporúčajú lyže zo zdvihnutou špičkou aj pätou, čo umožňuje lyžovať dopredu aj dozadu.  Sú ľahké a odolné a vhodné pre každý typ lyžovania.

Posledné kritériá pre váš výber :

Pohlavie :  Predaj lyží dnes umožňuje predávať rady určené pre mužov aj ženy, ale aj výhradne pre ženy. Tu prispôsobujú výrobcovia niektoré vlastnosti ženám , ako napríklad váhu lyží.

Partneri

© 2020 tanadsport.sk All rights reserved | Design by Wstechnology