MENU
Úvod Virt. prehliadka Kontakt

Lyžiarske oblečenie

Medzi najobľúbenejšie a najčastejšie vyhľadávané zimné športy patrí dozaista lyžovanie a snowboarding. Určite sa aj vy chystáte na svahy, či už tu u nás na Slovensku alebo v zahraničí.

Na čo by ste teda nemali zabúdať? Na kvalitné lyžiarske oblečenie!

Práve to zabezpečí ,že tento druh športu bude pre vás oveľa pohodlnejší a budete si ho vedieť úplne vychutnať . Kvalitné lyžiarske oblečenie vás zahreje a nepremokne. Nie je nič horšie ako keď vám je zima , ste premoknutý a otrávený z pobytu. Aby ste sa teda tejto situácii vyhli , nakupujte u nás kvalitné a funkčné oblečenie popredných značiek.

Veľmi dôležite pri oblečení na svahy je vrstvenie. Avšak treba dbať na to, aby tieto vrstvy fungovali tak ako majú. Začneme teda od základu.

A tým je kvalitné termoprádlo!

Pri výbere sa netreba orientovať len podľa ceny , ale hlavne podľa vlastností, ktoré dané prádlo má. Termoprádlo má za úlohu odvádzať pot , pritom má však vaše telo udržiavať suché. Tieto požiadavky spĺňa hlavne prádlo vyrobené z merino vlny.  Pre vás teda máme k dispozícii rôzne termo tričká , nohavice ale aj ponožky.

Ďalšia vrstva je fleecové oblečenie,

ktoré má za úlohu taktiež odvádzať vlhkosť  a dodávajú ešte viac tepla do chladného počasia.  Samozrejme je dôležité , aby ste sa v ňom cítili pohodlne a nemôže vám brániť v pohodlnom pohybe.

Nasleduje dôležitá vrstva a to sú lyžiarske nohavice.

Na trhu je veľké množstvo modelov ako aj farebných variantov nohavíc pánskych , dámskych či detských . Avšak líšia sa kvalitou , značkou a množstvom funkčných prvkov.  K dispozícii sú samozrejme okrem nohavíc aj kombinézy , ktoré majú veľkú výhodu zvýšeného zadného sedu a sú tak vyhľadávanejšie u zákazníkov. Ďalej všetky kvalitné nohavice majú spevnené kolená, reflexné prvky a ventiláciu na stehnách . Samozrejme nechýbajú vlastnosti ako nepremokavosť a priedušnosť.

Asi najdôležitejšia súčasť výstroja je bunda.

Pri kúpe zimnej bundy je dôležité  aby  boli dodržané prvky kvality ako sú protisnehové rukávy a protisnehový pás, vode odolné zipsy, vrecko na mobilný telefón, na skipass, odopínateľná kapucňa. Dôležitým prvkom sú aj priedušnosť a vodný stĺpec a bunda by mala byť z materiálu , ktorý zabráni únikom tepla do ovzdušia.  Bonus pri kvalitných bundách vyššieho radu je napr. výstuž chrbtice , odnímateľná kukla a špeciálne materiály.

Posledné z výbavy sú rukavice,

pri výbere ktorých  sa ľudia väčšinou riadia vzhľadom . Záleží im na farbe a tvare rukavice a zabúdajú na funkčnosť. Nechcete predsa , aby Vám zamŕzali prsty po dvoch hodinách lyžovania?! Práve preto sa musíte zaujímať o tepelnú izoláciu, membránu a samozrejme si všímajte údaje ako vodný stĺpec a priedušnosť.  Kvalitné rukavice by mali mať kožené alebo gumené úpravy na dlaniach , pre lepší úchop lyžiarskych palíc.

V prípade, že si nebude s niečím vedieť pomôcť sa prosím kontaktujte s nami prostredníctvom e –mailu , telefonicky alebo aj osobne. Radi Vám pomôžeme.

Partneri

© 2020 tanadsport.sk All rights reserved | Design by Wstechnology