MENU
Úvod Virt. prehliadka Kontakt

Predaj bicyklov

Pred kúpou nového bicykla je potrebné správne sa rozhodnúť a premyslieť ,ktorý z množstva typov je pre vás ten správny. Dôležité je hlavne v akom teréne ho budete používať . V dnešnej dobe je na trhu veľké množstvo bicyklov , takže si určite vyberiete vhodný priamo pre vás.

Predaj bicyklov je náročná záležitosť, ale sme tu pre vás pripravení vám poradiť,  pretože pri jeho výbere treba zvážiť všetko. Od vášho pohodlia , cez terén v akom ho budete používať až po veľkosť rámu , ktorá sa určuje podľa výšky zákazníka.

Poďme sa teda zamerať na rôzne typy bicyklov a ich výhody a využitie.

Horské bicykle

Sú azda najpopulárnejšie bicykle , vhodné pre nadšencov jazdy v teréne, prevažne mimo bežnej cestnej komunikácie . Pre jazdu v ľahkom teréne je vhodné zvoliť si model v základnej výbave. No naopak v náročnom teréne je potrebné vybrať lepšie technicky vybavený model , čomu zodpovedá aj jeho cena. Horský bicykel je taktiež možné použiť aj na cestu , ale pre svoju konštrukciu a typ pneumatík použitých na týchto bicykloch nie je jazda taká efektívna.

Krosové bicykle

Toto sú bicykle určené ako na cesty , tak aj to terénu. Pokiaľ jazdíte najviac na poľných , lesných a inak spevnených komunikáciách je to to pravé pre vás. Je možné užívať tento druh bicykla aj v náročnejších terénoch  , no neodporúča sa dlhodobo. Je určený priamo na cykloturistiku , preto je celá konštrukcia ránu prispôsobená pohodlnejšiemu a narovnanejšiemu sedu jazdca.

Touringové bicykle

Tieto bicykle sú určené hlavne na spevnené komunikácie . Nie je vôbec vhodné používať ich v akomkoľvek náročnejšom teréne. Je vhodné ich použiť ako dopravný prostriedok vďaka svojmu vybaveniu ako sú blatníky, osvetlenie, nosič atď.

Cestné bicykle

Vďaka názvu ihneď pochopíte o aký typ ide. Tieto bicykle sú určené na športovú jazdu na cestách.

BMX a Freestyle bicykle

Tu platí, že na nich nie je vhodné ísť na dlhšiu vzdialenosť. Sú výlučne určené pre uzavreté kruhy a uzavreté priestranstvá určené práve pre tento typ bicyklov.

Zjazdové bicykle

Tieto typy si častokrát zamieňame práve s horským bicyklom s odpruženou vidlicou a odpruženou zadnou stavbou. Avšak vidlice tohto bicykla dosahujú ďaleko vyššie zdvihy a preto sú určené na jazdu z kopca vo veľmi náročnom teréne.

Na záver jedna obrovská výhoda bicyklov je ,že nežerú naftu ani benzín a prospievajú vášmu zdraviu.

Cyklistické oblečenie

S vetrom opreteky na bicykli, to je krásny pocit. No aby bol ten pocit čo najpríjemnejší je potrebné mať správne a funkčné cyklistické oblečenie. Je to nemenej dôležité ako výber správneho bicykla.  Len kvalitné cyklistické oblečenie Vám spríjemní váš zážitok . Práve dobrý a kvalitný materiál oblečenia zabezpečí komfort práve pre vás aj pri najväčšej záťaži v náročnom teréne.

Čo by teda nemalo chýbať vo výbave každého správneho cyklistu?

Základom je kvalitný cyklistický dres z umelých tkanín , ktorý skvele odvádza pot a telo udržuje v suchu. Následne sú to cyklistické nohavice , ktoré majú špeciálnu vložku ,čo umožňuje príjemný pobyt v sedle. Vaše ruky ďalej ochránia cyklistické rukavice . Majú vnútornú výstelku a protišmykovú povrchovú úpravu, ktorá zabezpečí pohodlné držanie riadidiel. Ďalej sú to rôzne doplnky ako  ponožky, návleky, čiapky alebo čelenky a samozrejme nesmie chýbať cyklistická helma a fľaša na vodu.

V našej predajni nájdete cyklistické oblečenie vhodné pre každé ročné obdobie. Je vhodné ho kombinovať taktiež s thermoprádlom , ktoré je hlavne funkčné a môžete si vybrať z rôznych variánt nielen na leto ale aj na chladnejšie obdobie.

Ako si správne vyberať cyklistické oblečenie?

V prípade nepríjemného počasia je potrebná kvalitná vetrovka alebo bunda. Či už je na vašej cyklotúre chlad, vietor alebo nepríjemný náhly dážď. Práve preto máme pre vás sady , ktoré vás ochránia , ale sú zároveň príjemného strihu a svojou ľahkosťou , čo je obrovská výhoda ju kľudne môžete schovať aj do vrecka.

Ďalej sú to cyklistické nohavice, ktoré sú asi najchúlostivejšou časťou oblečenia pre cyklistu. Dôležité je, aby vám správne sedeli , pretože práve to ovplyvňuje pocit z jazdy a chuť neustále sa vracať k tomuto športu.

V našej ponuke nájdete dámsku aj pánsku kolekciu oblečenia a taktiež sme nezabudli ani na deti, pre ktoré je výber bohatý , či už farebne alebo vzorovo. Preto navštívte našu predajňu a my vám ochotne pomôžeme pri správnom výbere.

Servis bicyklov

V rámci svojej predajne naša firma poskytuje aj servis bicyklov všetkých druhov.  Naša dielňa je profesionálne vybavená a mnohoročné skúsenosti a prax technikov zaručuje tú najlepšiu kvalitu v oblasti servisu. Našou snahou vždy bolo poskytovať kvalitný a čo možno najrýchlejší servis pre spokojnosť zákazníkov.

Ako teda postupovať pri servise?

Bicykel pokiaľ je možné priniesť čistý , inak si účtujeme umytie. Servis sa vykonáva v rámci celého týždňa v pracovných dňoch počas otváracích hodín.  Doba opráv sa pohybuje v závislosti od kapacitných možností dielne ako aj od sezóny.

Prehľad servisných prác :

 • docentrovanie kolies
 • nastavenie bŕzd
 • nastavenie riadenia
 • premazanie reťaze
 • očistenie a premazanie klzných plôch vidlice
 • kontrola a podoťahovanie
 • premazanie nábojov
 • kontrovanie kónusov
 • premazanie bowdenov, riadenia a kĺbov prehadzovača
 • očistenie prevodov
 • vymedzenie hlavového zloženia

V sobotu servis nerobíme.

Doba opráv sa v sezóne pohybuje od 3 do 30 pracovných dní. Mimo sezónu do 5 pracovných dní.

Sezóna je v období od marca do septembra.

Prednostný servis do 24 hodín 100%

Počas sezóny je pri požiadavke na prednostný sevis do 24 hodín účtovaná

100% prirážka k cene prác.

Rýchlo servis do 48 hodín + 50%

Počas sezóny je pri požiadavke na rýchlo servis do 48 hodín účtovaná 50%

prirážka k cene prác.

SKLADOVANIE

Skladovanie opraveného bicykla viac ako 24 hodín po výzve 3,00 € /deň.

Garančný servis zadarmo.

Pri kúpe bicykla v našej predajni Vám ponúkame jednu bezplatnú garančnú prehliadku.

Bicykle na servis poprosíme doniesť umyté a očistené.

Úkony na ktoré sa nevzťahuje hodinová sadzba:

– výmena plášťa alebo duše s fúkaním 2,00 €

– fúkanie kolesa 0,50 €

– oprava defektu duše (zalepením) 3,00 €

Predaj Lyží

Rozhodli ste sa zainvestovať do nových lyží? Predaj lyží v dnešnej dobe je náročnejší ako si mnohý myslia ,pretože ponuka rastie neustále. Pokiaľ nemáte na blízku profesionálneho predajcu lyží, je ľahké sa v tomto hľadaní stratiť.

Ako si teda vybrať správne?

 

Bezpečnosť, pohodlie a pôžitok, to sú hlavné charakteristiky, ktoré očakávame pri lyžovaní.  Nie je však ľahké kupovať nový pár , pretože je nemožné si ho vyskúšať hneď v realite. Vďaka rozvoju technológií vo výrobe, je málo pravdepodobné ,že si zakúpite zlé lyže.  Preto si treba určiť, aký “typ lyžiara” ste.

Typ lyžiara má niekoľko špecifických kritérií : úroveň techniky a pravidelnosť lyžovania,  použitie (na akom svahu budete lyžovať) , ďalej sú to výška a váha lyžiara ako aj jeho pohlavie.

Typ lyžiara :

Ak ste začiatočník , čiže ste ešte nelyžovali  vôbec , alebo málo, základné pohyby sú ešte pre vás problém , učíte sa zvládať oblúky a lyžujete na  ľahkých (modrých ) svahoch. Sú teda vhodné pre vás lyže nenáročné  a cenovo dostupné.

Ste stredne pokročilý, čo znamená ,že už zvládate oblúky a zlyžujete takmer všetky svahy a chceli by ste sa dostať ešte ďalej? Pre vás sú tu lyže evolutívne a komfortné.

Pokročilý lyžiar je už niekoľko sezón na svahu. Na svahu si je istý a zvláda oblúky, striedanie polomerov a začína si užívať carving. Pre nich sú tu lyže hlavne výkonné a komfortné.

Expert  sa vyznačuje hlavne zvládaním oblúkov aj vo veľkej rýchlosti na svahu. Dokáže plynule lyžovať na akejkoľvek zjazdovke , ale aj mimo nej na akomkoľvek snehu. Tým pádom sú pre neho vhodné veľmi výkonné lyže.

Typ terénu :

Na zjazdovkách , ktoré sú upravované a sú vhodné pre rekreačných lyžiarov , ktorí si chcú pohodlne a bez akýchkoľvek problémov užívať lyžovanie.

Odporúčame lyže v oblasti viazania úzke , široké špičky pre lepší štart do oblúka a krátka dĺžka pre zníženie vibrácií.

All Mountain , je typ pre milovníkov snehu , vo všetkých podobách , či už je to prašan, tvrdý alebo mäkký sneh.

Odporúčame lyže ľahké a hlavne bezpečné vo všetkých terénoch. Šírka v oblasti viazania by mala byť priemerne 80mm. V porovnaní s lyžami na zjazdovky môže byť špička o čosi dlhšia, kvôli lepšej reakcii na mäkkom snehu.

Freeride, pre nadšencov prašanu, ktorí väčšinou lyžujú mimo zjazdoviek .

Odporúčame lyže, so šírkou viazania nad 90 mm a dlhou a širokou špičkou pre jazdu v prašane.

Freestyle, pre fanúšikov snowparkov, ktorí radi skáču a skúšajú nové triky sa odporúčajú lyže zo zdvihnutou špičkou aj pätou, čo umožňuje lyžovať dopredu aj dozadu.  Sú ľahké a odolné a vhodné pre každý typ lyžovania.

Posledné kritériá pre váš výber :

Pohlavie :  Predaj lyží dnes umožňuje predávať rady určené pre mužov aj ženy, ale aj výhradne pre ženy. Tu prispôsobujú výrobcovia niektoré vlastnosti ženám , ako napríklad váhu lyží.

Lyžiarske oblečenie

Medzi najobľúbenejšie a najčastejšie vyhľadávané zimné športy patrí dozaista lyžovanie a snowboarding. Určite sa aj vy chystáte na svahy, či už tu u nás na Slovensku alebo v zahraničí.

Na čo by ste teda nemali zabúdať? Na kvalitné lyžiarske oblečenie!

Práve to zabezpečí ,že tento druh športu bude pre vás oveľa pohodlnejší a budete si ho vedieť úplne vychutnať . Kvalitné lyžiarske oblečenie vás zahreje a nepremokne. Nie je nič horšie ako keď vám je zima , ste premoknutý a otrávený z pobytu. Aby ste sa teda tejto situácii vyhli , nakupujte u nás kvalitné a funkčné oblečenie popredných značiek.

Veľmi dôležite pri oblečení na svahy je vrstvenie. Avšak treba dbať na to, aby tieto vrstvy fungovali tak ako majú. Začneme teda od základu.

A tým je kvalitné termoprádlo!

Pri výbere sa netreba orientovať len podľa ceny , ale hlavne podľa vlastností, ktoré dané prádlo má. Termoprádlo má za úlohu odvádzať pot , pritom má však vaše telo udržiavať suché. Tieto požiadavky spĺňa hlavne prádlo vyrobené z merino vlny.  Pre vás teda máme k dispozícii rôzne termo tričká , nohavice ale aj ponožky.

Ďalšia vrstva je fleecové oblečenie,

ktoré má za úlohu taktiež odvádzať vlhkosť  a dodávajú ešte viac tepla do chladného počasia.  Samozrejme je dôležité , aby ste sa v ňom cítili pohodlne a nemôže vám brániť v pohodlnom pohybe.

Nasleduje dôležitá vrstva a to sú lyžiarske nohavice.

Na trhu je veľké množstvo modelov ako aj farebných variantov nohavíc pánskych , dámskych či detských . Avšak líšia sa kvalitou , značkou a množstvom funkčných prvkov.  K dispozícii sú samozrejme okrem nohavíc aj kombinézy , ktoré majú veľkú výhodu zvýšeného zadného sedu a sú tak vyhľadávanejšie u zákazníkov. Ďalej všetky kvalitné nohavice majú spevnené kolená, reflexné prvky a ventiláciu na stehnách . Samozrejme nechýbajú vlastnosti ako nepremokavosť a priedušnosť.

Asi najdôležitejšia súčasť výstroja je bunda.

Pri kúpe zimnej bundy je dôležité  aby  boli dodržané prvky kvality ako sú protisnehové rukávy a protisnehový pás, vode odolné zipsy, vrecko na mobilný telefón, na skipass, odopínateľná kapucňa. Dôležitým prvkom sú aj priedušnosť a vodný stĺpec a bunda by mala byť z materiálu , ktorý zabráni únikom tepla do ovzdušia.  Bonus pri kvalitných bundách vyššieho radu je napr. výstuž chrbtice , odnímateľná kukla a špeciálne materiály.

Posledné z výbavy sú rukavice,

pri výbere ktorých  sa ľudia väčšinou riadia vzhľadom . Záleží im na farbe a tvare rukavice a zabúdajú na funkčnosť. Nechcete predsa , aby Vám zamŕzali prsty po dvoch hodinách lyžovania?! Práve preto sa musíte zaujímať o tepelnú izoláciu, membránu a samozrejme si všímajte údaje ako vodný stĺpec a priedušnosť.  Kvalitné rukavice by mali mať kožené alebo gumené úpravy na dlaniach , pre lepší úchop lyžiarskych palíc.

V prípade, že si nebude s niečím vedieť pomôcť sa prosím kontaktujte s nami prostredníctvom e –mailu , telefonicky alebo aj osobne. Radi Vám pomôžeme.

Servis lyží

Prečo servis lyží?

Pre profesionálneho pretekára je to možnosť dosiahnuť maximálny výkon lyží, pomocou pravidelného servisu.  Pre rekreačného lyžiara ide o dosiahnutie ľahkého a bezpečného ovládania lyží. Vo všeobecnosti nám to teda zabezpečí  dokonalú funkčnosť  športového náradia či už na šport rekreačný alebo profesionálny. Samozrejme servis je hlavne vhodný na predĺženie životnosti náradia.

Naše servisné balíky sú nasledovné :

Malý servis :

 • zarovnanie skĺznice a hrán
 • leštenie skĺznice
 • brúsenie hrán zo strany
 • voskovanie
 • leštenie

Veľký servis :

 • oprava skĺznice zalievaním
 • zarovnanie skĺznice a hrán
 • leštenie skĺznice
 • brúsenie hrán zo strany
 • voskovanie
 • leštenie

Brúsenie hrán :

 • bočné brúsenie 90°- 87°

Montáž viazania :

 • montáž viazania
 • nadstavenie viazania

Lepenie :

 • lepenie vytrhnutej skĺznice podľa rozsahu

Oprava vytrhnutého viazania :

 • vrut

Voskovanie

 

Technologický postup

Čistenie skĺznice  – je chemické čistenie skĺznice od starých voskov a mechanické čistenie brúsnym pásom

Oprava skĺznice – je natavovanie polyetylénu a vyseknutie a vlepenie novej skĺznice

Základné prebrúsenie – je prebrúsenie opravenej skĺznice a odstránenie nataveného polyetylénu , zarovnanie do roviny kameňom

Finálne brúsenie – na rovnú plochu skĺznice nanesieme zvolenú štruktúru podľa charakteru lyže

Uhlovanie bočnej strany – bočnú hranu nabrúsime na uhol v rozsahu 90° až 87° tiež podľa typu lyže

Tuning spodnej hrany –  hrana sa zospodu lyže prebrúsi  v smere špička – päta a zároveň sa odstráni zbytok materiálu po bočnom brúsení

Impregnácia a leštenie – na záver sa skĺznica naimpregnuje horúcim parafínom a po vychladnutí sa preleští

 

Takýmto náročným postupom už niekoľko rokov spĺňame požiadavky aj tých najnáročnejších zákazníkov. Naša dielňa je plne a funkčne vybavená  a servis funguje nepretržite počas pracovných dní . Kvalitu taktiež predstavujú mnohoročné skúsenosti a našich profesionálnych  technikov nič nezaskočí. Našou snahou je poskytovať kvalitné a pokiaľ možno včasné služby pre vašu maximálnu spokojnosť.

Športové oblečenie

V tejto kategórii Vám ponúkame rozmanitý výber nohavíc, tričiek, mikín , búnd a spodnej bielizne . Rovnako u nás môžete nájsť rôzne doplnky ako sú opasky, peňaženky a rôzne druhy slnečných okuliarov.

Športové oblečenie , ktoré Vám ponúkame je jedno z najširších na trhu. Tovar je kvalitný a značkový , od najznámejších svetových výrobcov.  Samozrejme Vám na všetok tovar bude poskytnutá zákonom daná minimálne 2 ročná záruka.

Čo teda u nás nájdete ?

 • Športové oblečenie

A to počnúc spodným prádlom , rôzne tričká , mikiny, bundy , termoprádlo , kraťasy , tepláky a rôzne iné doplnky, pre Vaše pohodlné športovanie

 • Športová obuv

Tu nájdete rôzne druhy tenisiek na šport ako aj na voľný čas, ďalej sú to futbalové kopačky, bežecká obuv, rôzne sandále a samozrejme nesmie chýbať obuv pre turistov a zimná obuv spolu s kvalitnou impregnáciou a prípravkami pre predĺženie životnosti obuvi.

 • Doplnky

Sem patria šiltovky, čiapky, ruksaky , peňaženky, rôzne zimné doplnky , fľaše na pitie , ponožky ale aj opasky

U nás si vyberie každý !

Športové oblečenie si vyberú na seba aktívny športovci ako aj ľudia pre bežné príležitosti aj na voľný čas.  Väčšina nášho sortimentu je denne nositeľná ,  prispôsobená každému počasiu.  Či už ľahká bunda na jarné obdobie , alebo plavky a tričká na letné horúčavy , ako aj mikina a športová obuv na jesenné prechádzky a samozrejme kvalitné, nepremokavé bundy na studenú zimnú fujavicu.

Takže hor sa do nakupovania !!

Športové potreby

„Športom ku zdraviu!“ , tak znie heslo , podľa ktorého by sa mal riadiť každý človek.

Práve k tomu sú tu pre Vás športové potreby ,bez ktorých by sa žiadny druh športu nemohol vykonávať.

Každý , kto sa či už rekreačne , alebo profesionálne venuje určitému druhu športu , dobre vie, že k nemu potrebuje rôzne športové pomôcky ( hokejky, rakety , lyže , loptu ) , ale taktiež aj rôzne príslušenstvo potrebné práve pre ochranu zdravia ( chrániče, prilby ) ,alebo aj na opravu a servis  športových potrieb ( pumpy na lopty) , bez ktorých sa daný šport nedá praktizovať.

Prečo práve nás Tanadsport ?

Kvalitné potreby pre šport nájdete práve u nás . Máme k dispozícii široký sortiment produktov  za veľmi zaujímavé a prijateľné ceny. Garantujeme vám kvalitu tovaru , súčasťou čoho je aj záručný a pozáručný servis. Tovar Vám vieme dodať expresne rýchlo pomocou kuriérskej služby alebo poštou. Ďalšou veľkou výhodou  je vyše 10 ročná skúsenosť s predajom a distribúciou.

Ďalej je tu pre Vás prehľad produktov a potrieb, ktoré nájdete v našej bohatej ponuke :

 • Turistika

trekkingové palice a vybavenie, stany , spacáky , batohy, karimatky, matrace, kompasy a buzoly, krokomery , svietidlá a lampy , variče , riad, stoličky, stoly, lehátka, hojdacie siete, pršiplášte , cyklistické prilby, cyklistické sedačky

 • Vodné športy

plavecké okuliare , plavecké čapice a doplnky, potápanie, topánky do vody, člny, pádla a lodné vrecia , vodácke vesty , plážové lehátka, nafukovacie lehátka , nafukovacie lopty a hračky, pumpy a lepenie, bazény, vodné hry

 • Loptové športy

volejbalové lopty, volejbalové siete , basketbalové lopty , basketbalové koše , futbalové lopty, futbalové chrániče a rukavice, pumpičky a kompresory

 • Kolieskové korčule a skateboardy

kolieskové korčule, skateboardy , chrániče a prilby, náhradné diely na korčule , náhradné diely na skateboard

 • Florbal

florbalové hokejky , florbalové loptičky, florbalové vaky,

 • Domáca telocvičňa

aerobik,  gymbally, švihadlá, činky a závažia, posilňovače , fitness rukavice a opasky

 • Tenis

tenisové rakety , tenisové lopty, tenisové doplnky

 • Stolný tenis

stoly na stolný tenis, rakety , loptičky a iné doplnky

 • Bedminton

rakety, súpravy, košíky a iné doplnky

 • Hry

šípky,

 • Športová výživa a nápoje

fľaše, iontové nápoje, karnitín, kreatín, proteíny, vitamíny a minerály, kĺbová výživa a špeciálna výživa

 • Bandáže a ortézy

na koleno, členok , lakeť, lýtko, ramená, chrbát, zápästie, tape pásky

 • Hokej

hokejky a iná hokejová výstroj

 • Lyžovanie

lyže , bežky , sety, viazania, zjazdové lyže, voskovanie, bežecké topánky, zjazdové palice, bežecké palice , okuliare, prilby , doplnky

 • Snowboarding

snowboardy , viazania, topánky, prilby , vaky na snowboard

 • Sánky a boby

sánky, boby a klzáky

Cenník požičovne lyží a snowboardov : 2014/2015

 

Lyžiarsky set

€121 deň

 • 2 až 3 dni – ZĽAVA 10%
 • 4 dni a viac – ZĽAVA 20%

Snowboard. set

€121 deň

 • 2 až 3 dni – ZĽAVA 10%
 • 4 dni a viac – ZĽAVA 20%

Detský lyžiarsky set

€101 deň

 • 2 až 3 dni – ZĽAVA 10%
 • 4 dni a viac – ZĽAVA 20%

Detský snowboard. set

€101 deň

 • 2 až 3 dni – ZĽAVA 10%
 • 4 dni a viac – ZĽAVA 20%

 

Lyže Rossignol Alias

€121 deň

 • 2 až 3 dni – ZĽAVA 10%
 • 4 dni a viac – ZĽAVA 20%

Lyže/snowboard

€101 deň

 • 2 až 3 dni – ZĽAVA 10%
 • 4 dni a viac – ZĽAVA 20%

Lyže/snowboard do 130 cm

€81 deň

 • 2 až 3 dni – ZĽAVA 10%
 • 4 dni a viac – ZĽAVA 20%

Lyžiarska/snowboard. obuv

€10/61 deň

 • 2 až 3 dni – ZĽAVA 10%
 • 4 dni a viac – ZĽAVA 20%

 

Ostatné príslušenstvo

 • Palice
 • Prilba
 • Bežecký set
 • Bežky
 • Bežecká obuv

1 deň

 • 2 €
 • 4 €
 • 10 €
 • 8 €
 • 8 €

2 - 3 dni

 • zľava 10%
 • zľava 10%
 • zľava 10%
 • zľava 10%
 • zľava 10%

4 dni a viac

 • zľava 20%
 • zľava 20%
 • zľava 20%
 • zľava 20%
 • zľava 20%

Zábezpeka za požičanie lyžiarskeho materiálu sa dohodne individuálne, pri odbere výstroja.

 

Ceny sú uvedené s DPH 20 %.

                           

Cenník platný od 1.11.2014.

 

Partneri

© 2020 tanadsport.sk All rights reserved | Design by Wstechnology